ՏՄՊՊՀ ղեկավարի հետ քննարկվեցին տնտեսական մրցակցության հարցերը հոկտեմբերի 20-ին կայացած բիզնես նախաճաշի ընթացքում
Երևան, հոկտեմբերի 20, 2017թ․ – «Փաստերի վրա հիմնված բարեփոխումների ջատագովություն» ծրագրի շրջանակներում կազմակերպվել է բիզնես նախաճաշ, որին հրավիրված էին ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի ղեկավար պրն․ Արտակ Շաբոյանն ու բիզնես համայնքի ներկայացուցիչները։
Քննարկման ընթացքում ներկաների կողմից արծարծվել են մրցակցության ոլորտի առկա հարցերն և պոտենցիալ մարտահրավերները։
Մասնավորապես, հանդիպմանն ընթացած քննարկումները վերաբերել են մրցակցային դաշտում առկա իրավիճակին, ոլորտի բարեփոխումներին, ձեռնարկությունների գործունեությանը հավասար իրավունքների ապահովմանն, արդար մրցակցության պայմանների ստեղծմանը։
Հրավիրվածները նաև հնարավորություն են ունեցել ուղղել ոլորտի զարգացման վերաբերյալ իրենց մտահոգող հարցերն ու ստանալ համապատասխան պատասխաններ և մեկնաբանություններ պրն․ Շաբոյանի կողմից։

Economic Competition issues were discussed with the Head of SCPEC of Armenia during the business breakfast on 20 October 2017
Yerevan, 20 October 2017 – Business breakfast with the head of State Commission for the Protection of Economic Competition Mr. Artak Shaboyan in the scope of EU co-financed SMEDA’s “Evidence-based Policy Advocacy” Project.
During the breakfast, those representatives of business community, which have attended the meeting, have discussed some relevant issues related to the competition field.
Namely, potential improvements of competition field, providing equal rights and fair competition conditions were the topics, which have been touched upon, in the course of the discussion.
Attendees had the opportunities to direct their questions in informal atmosphere and got corresponding responds from Mr. Shaboyan.