Պաշտոնական Հանդիպում ՀՀ Էկոնոմիկայի Նախարարի Առաջին Տեղակալի Հետ
Եվրոպական Բիզնես Ասոցիացիան պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ պարոն Գարեգին Մելքոնյանի հետ:
Եվրոպական Բիզնես Ասոցիացիայի երկու անդամ կազմակերպություններ՝ հայ-իտալական առևտրարդյունաբերական ասոցիացիան (AIACI) և հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատը (CCI France Armenie) նույնպես մասնակցել էին հանդիպմանը:
Պարոն Գարեգին Մելքոնյանը իր բարձր հետաքրքրությունն ու աջակցությունն է հայտնել Եվրոպական Բիզնես Ասոցիացիայի գործունեության վերաբերյալ՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը: Նա նաեւ նշեց, որ կարևոր է ունենալ Եվրոպական բիզնես համայնքի ընդհանուր ձայնը, որը դարձնում է բիզնես միջավայրի բարելավումը ավելի արդյունավետ եւ ընդգրկուն: Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Եվրոպական Բիզնես Ասոցիացիայի ընթացիկ գործունեությունը և հետագա համագործակցությունն Էկոնոմիկայի նախարարության հետ։

Meeting with the First Deputy Minister of Economy Mr. Garegin Melkonyan
European Business Association  hold an official meeting with the First Deputy Minister of Economy Mr. Garegin Melkonyan.
Two of its members associations have also attended the meeting, Armenian-Italian Association for Commerce and Industry (AIACI) and CCI France Armenia.
Mr. Garegin Melkonyan expressed high interest and support to the EBA’s activities and highlighted its importance. He also mentioned that it is important to have a common voice of European Business Community that makes the business environment improvement more efficient and comprehensive.
Current activities of EBA and the further cooperation with the Ministry of Economy have been discussed during the meeting.