Փետրվարի 10-ին ԵԲԱ-ն մասնակցեց ԱՄՆ Պետքարտուղարի փոխտեղակալի հետ հանդիպմանը
Երևան, փետրվարի 10, 2018 թ․ – Եվրոպական բիզնես ասոցիացիան հրավիրված էր մասնակցելու Հայաստան ժամանած ԱՄՆ Պետքարտուղարի փոխտեղակալ Բրիջիթ Բրինքի հետ հանդիպմանը։
ԱՄՆ Պետքարտուղարի փոխտեղակալ Բրիջիթ Բրինքը Հայաստան կատարած այցելության ժամանակ, որը հիմանկանում տնտեսական ուղղություն ուներ, հանդիպեց Հայաստանի բիզնես ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու ԱՄՆ-ի և Հայաստանի միջև առևտրի և ներդրումների ընդլայնման ուղիները:
Նա նշեց, որ հայկական բիզնեսների համար կան բազմաթիվ հնարավորություններ ամերիկյան շուկա մտնելու համար, իսկ ամերիկյան ընկերությունների համար Հայաստանի տնտեսության առանցքային հատվածներում ներդրումներ անելու համար: ԱՄՆ Պետքարտուղարի փոխտեղակալը իր հպարտությունը հայտնեց այն փաստի վերաբերյալ, որ Պետդեպարտամենտը և Երևանում ԱՄՆ դեսպանատունը կարող են կամուրջ դառնալ մեր տնտեսությունների միջև՝ օգնելով երկու երկրների երկուստեք բարգավաճմանն ու աճին:

Yerevan, 10 February 2018 – EBA Armenia has been invited to attend a meeting with the Deputy Assistant Secretary of State Ms. Bridget Brink, during her visit to Armenia.
During a visit to Armenia mostly focused on economic issues, Deputy Assistant Secretary of State Bridget Brink met with representatives from Armenia’s business community to discuss ways to increase trade and investment between the U.S. and Armenia.
She stated, that there are many opportunities for Armenian businesses to access the U.S. market and for American companies to invest in key sectors of the Armenian economy. Deputy Assistant Secretary of State expressed, that she is proud of the fact that the State Department and U.S. Embassy in Yerevan can serve as a bridge connecting the two economies and helping both countries prosper and grow.