Փետրվարի 12-ին ԵԲԱ-ի անդամները հանդիպեցին Հայաստան պաշտոնական այցով ժամանած Բուլղարիայի պատվիրակությանը
Երևան, փետրվարի 12, 2018թ․ – Այսօր Եվրոպական բիզնես ասոցիացիաան և իր անդամ ընկերությունների ներկայացուցիչները, ինչպես նաև Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի իր գործընկերների հետ համատեղ հանդիպեցին Հայաստան պաշտոնական այցով ժամանած Բուլղարիայի պատվիրակության ներկայացուցիչներին։
Հանդիպմանը ներկա էին Բուլղարիայի փոքր և միջին ձեռնարկությունների խթանման գործակալության, Ներդրումների բուլղարական գործակալության, KRIB-ի (Բուլղարիայում գործատուների և արդյունաբերողների կոնֆեդերացիա): EGS (Հայաստանում գործող խոշորագույն ՏՏ ընկերություն, որն ունի ներդրումներ Բուլղարիայում) ընկերությունից պարոն Բեզջիանը ևս ներկա էր հանդիպմանը․ նա հակիրճ ներկայացրեց իր փորձը գործարարության ոլորտում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-բուլղարական գործարար հարաբերությունների զարգացման հիմնական հնարավորությունները, մասնավորապես ՏՏ, զբոսաշրջության, դեղագործության, գյուղատնտեսության և այլ ոլորտներում։

On February 12 members of EBA Armenia met the Bulgarian Delegation during its official visit to Armenia
Yerevan, 12 February 2018 – Today EBA Armenia and its member companies representatives together with the colleagues from DFA has met the representatives of Bulgarian delegation.
Meeting was attended by representatives of the Bulgarian Small And Medium Enterprises Promotion Agency, Bulgarian Agency for Investments, KRIB (Confederation of Employers and Industrialists in Bulgaria). Mr. Bezjian from EGS (biggest IT company in Armenia with investment in Bulgaria) has also been present at the meeting. He briefly presented his experience of doing business.
During the meeting main opportunities for the development of Armenian-Bulgarian business relations have been discussed in the IT, tourism, pharmaceutical, agriculture and other sectors.