Փետրվարի 22-ին ԵԲԱ անդամ ընկերությունները հանդիպել են Եվրահանձնաժողովի առևտրի գլխավոր տնօրինության ղեկավարին
Երևան, փետրվարի 22, 2018 թ․ – Այսօր Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի անդամները հանդիպել են Եվրոպական Հանձնաժողովի առևտրի գլխավոր տնօրինության E2 բաժնի ղեկավար  պարոն Պետրոս Սուրմելիսին, ով այս օրերին այցով ժամանել է Հայաստան։ Հանդիպումը հյուրընկալվել էր Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության կողմից։
Պարոն Սուրմելիսը 2017թ․ նոյեմբերին ԵՄ և Հայաստանի կողմից ստորագրված համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի  հիմնական բանակցողներից է։ Նա հակիրճ ներկայացրեց բիզնեսի ներկայացուցիչներին ոլորտի համար համաձայնագրի օգուտները, ինչպես նաև պատասխանեց ԵԲԱ անդամների հարցերին և մենկանաբանեց իրեն ներկայացված հարցումները։
ԵՄ և Հայաստանի կողմից ստորագրված համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում որպես առաջնահերթություններ բիզնես միջավայրի զարգացման համար նշվել են նաև մտավոր սեփականության իրավունքը, թափանցիկությունը և արդար մրցակցությունը։

Yerevan, 22 February 2018 – Today members of European Business Association met the Head of Unit (E2) of European Commission Directorate General for Trade (DG TRADE) Mr. Petros Sourmelis who is visiting Armenia these days. The meeting was hosted by European Union in Armenia.
Mr. Sourmelis was the lead negotiator of the CEPA (Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement) signed between EU and Armenia in November 2017. He briefly presented benefits of CEPA for business representatives as well as answered questions and noted comments and requests of members.
Intellectual Property Rights (IPR), transparency and fair competition have been also mentioned as one of priorities for business environment improvement in the scope of CEPA agreement.