Եվրոպական բիզնես ասոցիացիան և Իրավաբանների հայկական ասոցիացիան համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
Երևան, ապրիլի 28, 2017 – Եվրոպական բիզնես ասոցիացիան և Իրավաբանների հայկական ասոցիացիան համատեղ համագործակցության հուշագիր կնքեցին, որի նպատակն է պաշտպանել Հայաստանում բիզնեսի շահերը։
«Մենք Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի հետ ունենք ակտիվ համագործակցություն և այսօր այն թղթի վրա ենք ամրագրում, հույսեր ենք կապում, որ հետագայում բիզնես մթնոլորտն էլ ավելի կզարգանա ու իրավական դաշտը կկարողանանք միասին բարեփոխել, ինչը բավականին կարևոր է մեր կազմակերպությունների համար»,- շեշտեց Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Դիանա Սարումովան։
«Մեր կարևորագույն խնդիրն է դառնում հետևողական կերպով պաշտպանել բիզնեսի իրավունքները, այդ թվում՝ փոքր և միջին բիզնեսի իրավունքների, շահերի պաշտպանության առումով, ինչպես նաև ստեղծենք գործուն մեխանիզմներ, արդիական և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ, որպեսզի առավել արդյունավետ իրականացնենք բիզնեսի խախտված իրավունքների պաշտպանությունը»,- համաձայնագիրը ստորագրելուց առաջ ասաց Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Կարեն Զադոյանը՝ հավելելով, որ հուշագրով երկու կազմակերպությունները նպատակ են հետապնդում բարձրացնել գործարարների իրազեկվածության և հակակոռուպցիոն ընկալման մակարդակը։

The European Business Association and Armenian Lawyers Association signed the Memorandum of Understanding
Yerevan, 28 April 2017 The Memorandum of Understanding has been signed between the European Business Association in Armenia (EBA Armenia) and the Armenian Lawyers’ Association (ALA) to protect the rights of businesses operating in Armenia.
“We have active cooperation with the Armenian Lawyers’ Association, and today signing this Memorandum we hope that in the future the business environment will improve and together we can improve the legal framework, which is very important for our organizations,” Ms Diana Sarumova, Executive Director of the European Business Association stressed.
“Our most important task is to consistently protect the rights of business, including the rights, and interests of small and medium enterprises, as well as to establish effective mechanisms using the modern information technologies to more effectively protect the violated rights of business,” Mr. Karen Zadoyan, the President of the Armenian Lawyers’ Association said before signing the Memorandum, and added that by this Memorandum the two organizations aim to raise the anti-corruption awareness and perception among the businessmen.