Մայիսի 8-ին ԵԲԱ Հայաստանը մեկնարկեց առցանց հանդիպումների սկիզբը ԵԲԱ-ի անդամների և գործընկերների միջև` քննարկելու COVID19-ի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը: Այս նախաձեռնության նպատակն է հասկանալ, թե ինչպես պետք է մասնակիցներն առաջ շարժվեն և նվազագույն կորուստներով հաղթահարեն հետհամավարակային ժամանակահատվածը։ Հանդիպման ընթացքում անդամները իրենց փոխանակվեցին տեղեկատվությամբ իրենց գործունության ոլորտում առակ իրավիճակի վերաբերյալ, նաև մտքեր հնչեցին, թե ինչպես կարելի է շարունակել գործունեությունը նոր իրականության համաձայն:
Բացման խոսքով հանդես եկավ ԵԲԱ-ի գործադիր տնօրեն Դիանա Սարումովան, որից հետո խոսքը տրվեց բանախոսներին: Մասնավորապես ելույթ ունեցան «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի («Արմենիա հյուրանոցային համալիր» ՓԲԸ) գլխավոր տնօրեն Կատալինա Սյուզանը, «Հայաթ Փլեյս Երևան» հյութանոցի («Ինտերարմ-Մ» ՍՊԸ) գլխավոր տնօրեն Ստանիսավ Ստոջիչը, «Գուդ Կրեդիտ» ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնորեն Արտաշես Տոնոյանը, «Արմսվիսբանկ» ՓԲԸ-ի վարկային վարչության պետի տեղակալ, ծրագրերի ֆինանսավորման բաժնի պետ, պարոն Արա Մակարյանը, «Սոֆթլայն Արմենիա» ՍՊԸ-ից Քրիստինա Միքայելյանը և «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ Էդգար Կարապետյանը: Հանդիպման ընթացքում խոսվեց առկա իրավիճակի, տարբեր ոլորտների վրա դրա ազդեցության և հնարավոր կանխատեսումների մասին: Հանդիպումը եզրափակվեց հարց ու պատասխանով:

On 8, May EBA Armenia launched the meeting among EBA members and partners to discuss the post COVID19 situation. The purpose of this initiative is to understand how participants should move further and overcome the post COVID19 period with minimal losses․ During the meeting EBA members shared information about sectors they are operating in and exchanged ideas and thoughts on how to continue activities according to the new reality.
An opening speech was made by EBA Executive Director Ms. Diana Sarumova, after which the speakers started their presentations. Particularly, Ms. Catalina Susan, General Manager of Armenia Marriott Hotel Yerevan (“Armenia Hotel Complex” CJSC), Mr. Stanisav Stojcic, General Manager of Hyatt Place Yerevan (“Interarm-M” LLC), Mr. Artashes Tonoyan, CEO of Good Credit UCO CJSC, Mr. Ara Makaryan, Deputy Head of Lending Department, Head of Projects Financing Division of Armswissbank CJSC, Ms. Kristina Mikayelyan from Softline Armenia LLC, and Mr. Edgar Karapetyan, Deputy CEO of Galaxy Group of Companies, made presentations and spoke about the current situation, its impact on the different industries, and possible predictions. The meeting was finalized with the Q&A session.