Հունվարի 23-ին Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը ընդունել էր «Փաստերի վրա հիմնված բարեփոխումների ջատագովություն» ծրագիրն իրականացնող կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին:
Ծրագիրն իրականացվում է Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի (ԵԲԱ), Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) և Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի (ԻՀԱ) կողմից:
Եվրոպական բիզնես ասոցիացիան (ԵԲԱ) Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԻՏՁՄ) և Իրավաբանների հայկական ասոցիացիայի (ԻՀԱ) հետ համատեղ ներկայացրել են Կառավարությանը ներկայումս ստեղծվող ազդարարների հարթակի հիմնական գաղափարը։
Հարթակը կապահովի ազդարարների 100%-անոց գաղտնիություն։ Այն մեծ հնարավորություն է ընձեռում բիզնեսին սեփական խնդիրները ներկայացնելու կոնֆիդենցիալ եղանակով և հետևելու տրվող համապատասխան լուծումներին։

The idea of the Whistle-blowing Platform in Business was presented to the Government of Armenia
On January 23, the Minister – Chief of the Government Staff of Armenia David Harutyunyan received the representatives of the organizations implementing the “Evidence-based Advocacy for Reform” project.
The project is implemented by the European Business Association (EBA), the Union of Information Technology Enterprises (UITE) and the Armenian Lawyers’ Association (ALA).
European Business Association jointly with the Union of Information Technology Enterprises (UITE) and the Armenian Lawyers’ Association (ALA) presented to the Government of the Republic of Armenia the main idea of whistle-blowing platform that is currently being created.
The platform will provide 100% confidentiality for the whistle blowers. It is a great opportunity for businesses to voice their problems in a confidential way and follow up for the corresponding solutions.