Փետրվարի 21-ին, 2017 թ․ տեղի է ունեցել Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի տարեկան ամփոփիչ հանդիպումը, որին ներկա է գտնվել նաև ՀՀ վարչապետ պարոն Կարեն Կարապետյանը և ԵՄ դեսպան պարոն Պյոտր Սվիտալսկին։
Դիտե՛ք Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության ռեպորտաժը Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի տարեկան ամփոփիչ հանդիպման մասին այստեղ։
Պարոն վարչապետի բացման խոսքի ընթացքում նա ընդգծեց համագործակցության կարևորությունը արտաքին ներդրողների հետ և մի անգամ ևս շեշտեց, որ կառավարությունը պատրաստ է ակտիվ համագործակցել բարենպաստ բիզնես միջավայր ստեղծելու համար։
Միջոցառումը նշանավորվել է ԵՄ դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին ասոցիացիայի պատվավոր նախագահի կոչման շնորհմամբ ըստ Եվրոպական Ասոցիացիայի խորհրդի որոշմամբ։
Եվրոպական Բիզնես Ասոցիացիայի նախագահ Լևոն Իսրայելյանը շնորհակալություն հայտնեց պարոն վարչապետին և պարոն դեսպանին համագործակցության և աջակցության համար։
Դեսպանը շնորհավորել է ԵԲԱ նախորդ տարվա հաջողությունները, որոնք բիզնես միջավայրում կոնկրետ փոփոխություններ են բերել և ողջունել է եվրոպական բիզնեսի հանդեպ վարչապետի բաց դռների քաղաքականությունը:
Եվրոպական Բիզնես Ասոցիացիայի գերծադիր տնօրեն՝ Դիանա Սարումովան ներկայացրեց 2016 թվականի տարեկան հաշվետվությունը և շնորհակալություն հայտնեց բոլոր գործընկերներին և անդամներին ակտիվ համագործակցության համար։
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև ՀՀ-ում ԵՄ անդամ-պետությունների դեսպաններ, ասոցիացիայի անդամ ընկերությունների և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները։

On the 21st of February 2017 the Annual Joint Meeting of the European Business Association Armenia took place. The Prime Minister of the Republic of Armenia has attended the event and had an opening speech. He emphasized importance of activity of the European and Foreign Investors in general and one more time mentioned that the Government is ready to cooperate for business environment improvement . Head of European Union Delegation to the Republic of Armenia Mr. Piotr Switalski became an honorary president of the European Business Association according to the Board Decision.
Watch the Armenian Public TV’s reportage about the EBA Annual Joint Event here
The president of EBA Levon Israyelyan expressed the gratitude to the Prime Minister and EU Ambassador for active cooperation and support.
The EU Ambassador congratulated the EBA for a successful previous year leading to concrete changes for the business environment and welcomed the Prime Minister’s open door policy for European businesses.
Executive Director of EBA Diana Sarumova presented main achievements of 2016 and asked partners and members to stay as active as they were during the past year.
EU Member and non-member states HOMs and the whole European Business community has also attended the meeting.