Երևան, 5 մարտի, 2018 թ․ – Տեղի է ունեցել Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի տուրիզմի խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի անդամ ընկերությունները և գործընկերները, որոնք գործում են տուրիզմի և հյուրընկալության ոլորտներում, ինչպես նաև ԵԲԱ այնպիսի անդամները և գործընկերները, որոնք հանդիսանում են Հայաստանում տուրիզմի զարգացման շահառուներ։
Նիստին մասնակցել էին հանրային հատվածի ներկայացուցիչները, մասնավորապես ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության օդային փոխադրումների կարգավորման վարչության փոխտնօրեն պրն․ Ստեփան Պայասլյանը, Երևանի քաղաքապետարանի եկամուտների հաշվառման և գանձման վարչության պետ պրն․ Արմեն Հարությունյանը, ՀՀ Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ պրն․ Մեխակ Ապրեսյանը․ Նիստին ներկա էին նաև Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության ներկայացուցիչ պրն․ Ստանիսլավ Տոշկովը, ինչպես նաև GIZ-ից տիկին Արմինե Իսրաելյանը։
Հանդիպմանը ընթացքում տուրիզմի ոլորտի զագրացման հետ առնչվող մի շարք խնդիրներ են ներկայացվել և քննարկվել, մասնավորապես, Երևանի քաղաքապետարանին, քաղաքացիական ավիացիային և տուրիզմի պետական կոմիտեին վերաբերող։
Եվրոպական բիզնես ասոցիացիան հիմնվելով նիստի ընթացքում վերհանված խնդիրների վրա կմշակի համապատասխան առաջարկ և կհրապարակի այն կայքում։

EBA Tourism Council Meeting was held on 5th of March 2018
Yerevan, 5 March 2018 – The closed meeting of EBA Tourism Council was held with the representatives of EBA Member Companies and partners, which are operating in tourism and hospitality sector and are stakeholders in tourism development.
Meeting was attended by public sector representatives, particularly Mr. Stepan Payaslyan, Deputy Director of Air Transport Regulation Department of the General Department of Civil Aviation of Armenia, Mr. Armen Harutyunyan, Head of the Revenue Accounting and Taxation Department of the Municipality of Yerevan Municipality and Mr. Mekhak Apresyan, First Deputy Chairperson of the State Tourism Committee, Ministry of Economic Development and Investments. Invited international counterparts Mr. Stanislav Toshkov from the Delegation of the European Union to Armenia and Mrs. Armine Israyelyan from GIZ also attended the meeting.
During the meeting the set of questions related to the development of tourism sector has been presented and touched upon. Thereafter, there were raised questions related to Yerevan Municipality, Civil Aviation and State Tourism Committee.
Based on the issues presented and discussed during the meeting, EBA will prepare a proposal and publish it on EBA website.