Հարգելի գործընկերներ,
Հիշեցնում ենք, որ սույն թվականի սեպտեմբերի 15-ին ժամը 1000-ից 1730-ը, Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը կկազմակերպի ԵՄ-Հայաստան- Իրան եռակողմ գործարար համաժողով, որի ընթացքում տուրիզմի, ՏՏ, գյուղատնտեսության, տեքստիլի, մեքենաշինության և այլ ոլորտների եվրոպական, հայկական և իրանական ընկերությունները կքննարկեն հնարավոր գործարար համագործակցության հեռանկարները։ Համաժողովի շրջանակում տեղի կունենա նաև կլոր սեղան՝ նվիրված Հայաստան-Իրան միջսահմանային առևտրի հարցերին։ Համաժողովը տեղի կունենա Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության, Հայաստանում գործող ԵՄ առևտրաարդյունաբերական պալատների հետ համատեղ, 2017թ. սեպտեմբերի 15-17-ը կազմակերպվող «Եվրոպան Հայաստանում» խորագրով առևտրին և ներդրումներին նվիրված ԵՄ բազմաոլորտային ցուցահանդեսի շրջանակներում, որին Եվրամիության գրեթե բոլոր երկրների ավելի քան 90 ընկերություններ կցուցադրեն իրենց արտադրանքն ու ծառայությունները:
Միջոցառման շրջանակներում կկազմակերպվեն նաև երկուստեք (B2B) ձևաչափով հանդիպումներ, որը հայկական ընկերություններին հնարավորություն կընձեռի եվրոպական և իրանական ընկերությունների հետ քննարկելու համատեղ ներդրումային ծրագրերը և հայկական արտադրանքի արտահանման հնարավորությունները։
խնդրում ենք, համաժողովին և կլոր սեղանին մասնակցության հետաքրքրության դեպքում, մինչև սեպտեմբերի 14-ը հաստատել Ձեր մասնակցությունը a.mkrtchyan@dfa.am էլեկտրոնային հասցեին (նշելով ընկերության ներկայացուցչի տվյալները և կոնտակտային համարը), ինչպես նաև ուղարկել այն ընկերություների անուները, որոնց հետ կուզենայիք հանդիպել B2B հանդիպումների ընթացքում։ Լրացուցիչ հարցերի դեպքում խնդրում եմ կապ հաստատել Անահիտ Մկրտչյանի հետ հետևյալ հեռախոսահամարներով՝ 011597800 կամ 091119001։

EU-Armenia-Iran business forum
Development Foundation of Armenia is organizing EU-Armenia-Iran business forum on September 15 at 10:00 to 17:30. During the forum representative companies from different sectors including tourism, IT, agriculture, textile production and machine engineering will discuss possible partnership and cooperation in the future. A round table discussion on the trade between Armenia and Iran will be held during the forum.
The forum is organized in the scopes of the “Europe in Armenia” EXPO taking place on September 15-17 by the initiative of EU delegation to Armenia and EU commerce chambers in Armenia, where 90 companies from various EU countries will present their products and services. Armenian companies will get the chance to discuss investment projects and export opportunities with the guests from EU and Iran during B2B meetings organized in the scopes of the event.
Thus, if you are interested to participate in the forum and round table discussion, please, confirm your participation by sending an email to  a.mkrtchyan@dfa.am (including  the contacts of the representative of the company) by September 14 mentioning the companies with whom you would like to have B2B meeting. For more information contact Anahit Mkrtchyan (011597800 or 091119001) or proceed with the following links: