32 Եվրոպական բիզնես կազմակերպությունները ամբողջ աշխարհից, այդ թվում՝ Հայաստանի Եվրոպական բիզնես ասոցիացիան, մասնակցել են Եվրոպական Բիզնես Կազմակերպությունների Համաշխարհային Ցանցի (EBO WWN) ամենամյա նիստին Բրյուսելում, ներքին շուկայի, արդյունաբերության, ձեռներեցության և ՓՄՁ-ների Գլխավոր Տնօրինությունում (DG Grow)․ Հիմնական քննարկված թեմաներն էին՝ ՓՄՁ-ների միջազգայնացումը, ՓՄՁ միջև կապերի հաստատմումն ու խթանումը, երրորդ երկրներում Եվրոպական ներդրողների աջակցությունը, փոքր եւ միջին բիզնեսի զարգացման աջակցման ԵՄ հանձնաժողովի նախագծերը և այլն։
Հանդիպումների և քննարկումների ընթացքում Եվրոպական Բիզնես Կազմակերպությունները ներկայացրել են իրենց դիրքորոշումն արտահայտող փաստաթղթերն ու առաջարկությունները ԵՄ դիվանագիտության վերաբերյալ։
Եվրապական Բիզնես Կազմակերպությունների Ցանցի անդամները հանդիպեցին Եվրահանձնաժողովի, Եվրախորհրդարանի բարձրաստիճան ներկայացուցիչների և Եվրապալատի (Եվրոպական Առևտրաարդյունաբերական Պալատների Ասոցիացիա) գլխավոր գործադիր տնօրեն Արնալդո Աբրուզիննիի հետ։ EBO WWN պատմության մեջ առաջին անգամ ԵՄ արտաքին գործերի և քաղաքական անվտանգության գերագույն ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինին հանդիպել է EBO WWN գործող նախագահ Ռենատո Պաչեկոյի հետ և քննարկել Եվրոպական Բիզնես Կազմակերպությունների հետ հետագա համագործակցությունը և այլ հարցեր։

32 EBOs from all over the world including EBA Armenia attended regular Annual Meeting of the EBO Worldwide Network at DG Grow Brussels. Main discussed topics: SMEs internationalization, SME networking and matchmaking promotion, support to European investors in third countries, EU Commission projects to support SME development.
During meetings and discussions European Business Organisations presented their Position Papers and Recommendations on the EU Diplomacy.
EBO members met High Representatives of European Commission, European Parliament and CEO of Eurochambres Arnaldo Abruzinni. The first time in the History of EBO WWN Federica Mogherini, EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy and Vice President of the European Commission has met the Chairman of EBO WWN Renato Pacheco and discussed the further cooperation with EBO and other related issues.