Ապրիլի 2-ին ԵԲԱ-ն և իր գործընկեր գործարար միությունները հանդիպեցին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հանձնաժողովի նախագահի և ներկայացուցիչների հետ
Երևան, ապրիլի 2, 2019թ․ – Եվրոպական Բիզնես Ասոցիացիան (ԵԲԱ) իր գործընկերներ՝ Հայ-իտալական առըևտրաարդյունաբերական ասոցիացիայի, Գերմանական տնտեսական միավորման, Հայ-բրիտանական գործարար պալատի, Հայ-բելգիական առևտրային պալատի, Հայ-ֆրանսիական առևտրաարդյունաբերական պալատի և Հայաստանում Ամերիկայի առևտրի պալատի հետ համատեղ հանդիպեցին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հանձնաժողովի նախագահի և ներկայացուցիչների հետ։
ԵԲԱ-ն և գործընկերներ պալատներն ու ասոցիացիաները ներկայացրեցին կարծիքներ և արեցին հարցադրումներ տնտեսական իրավիճակի և զարգացումների,  ներդրումների հետ կապված հարցերի վերաբերյալ, ինչպես նաև բիզնես միջավայրի բարելավման տեսլականի իրենց մասին։
Հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը, ընդգծեց նման ձևաչափով քննարկումների կարևորությունը և նշեց, որ այդպիսի հանդիպումները պարբերաբար կկազմակերպվեն:
Քննարկման ժամանակ մտքեր են փոխանակվել հարկային օրենսդրությանը, փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրություններին, դեղագործական շուկային, ՏՏ ոլորտին վերաբերող հարցերի շուրջ:

On April 2 EBA and its partner business chambers and associations met with the Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs
Yerevan, 2 April 2019 – European Business Association Armenia together with Armenian-Italian Association of Commerce and Industry (AIACI), German Business Association (DWV Armenien), Armenian British Business Chamber (ABBC,) Belgian Armenian Chamber of Commerce (BACC) and CCI France Arménie met with the Chair and the members of the RA National Assembly Standing Committee on Economic Affairs.
EBA Armenia and its partner chambers and associations directed their questions and reflected on the economic developments, the issues concerning the investments and presented their vision of the sphere.
Committee Chair Mr. Babken Tunyan highlighted the importance of a dialogue and mentioned that the similar meetings will be organised on a regular basis.
During the discussion thoughts were exchanged on tax legislation, the SME‘s, pharmaceutical market and the IT sphere in Armenia.