Հունիսի 18-ին Հայաստանում ԵԲԱ-ի տնօրենը մասնակցել է Բրյուսելում կայացած Եվրոպական բիզնես կազմակերպությունների համաշխարհային ցանցի տարեկան հանդիպմանը
Բրյուսել, հունիսի 18, 2018թ․ – Եվրոպական բիզնես կազմակերպությունների համաշխարհային ցանցի տարեկան հանդիպմանը Հայաստանում Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Դիանա Սարումովան կրկին ներկայացրեց ասոցիացիան և նրա իրականացրած գործողությունները ուղղված Հայաստանում գործարար միջավայրի հետագա բարելավմանը և գործարար զարգացմանը ԵՄ ընկերությունների համար, որոնք ցանկանում են ընդլայնել իրենց ներկայությունը երկրում կամ պատրաստվում են մտնել հայկական շուկա։ Հանդիպման ընթացքում ամբողջ աշխարհից հավաքված ԵԲԿ-ներին՝ Չինաստանից Մոլդովա և Արգենտինայից Կազախստան, ներկայացվել են ԵԲԿ Համաշխարհային ցանցի ապագա ծրագրերը, քննարկվել են ԵՄ-ից դուրս երկրներում զարգացման նպատակները և գործարար միջավայրի մարտահրավերները։

On June 18 Executive Director of EBA Armenia attended Annual Meeting of EBO Worldwide Network in Brussels
Brussels, 18 June 2018 – During the Annual Meeting of European Business Organizations’ Worldwide Network Executive Director of European Business Association Armenia Ms. Diana Sarumova once again presented the association and the activities implemented in Armenia regarding the support and further development of business development for the EU businesses willing to expand their presence in Armenia. During the meeting 40 EBO’s from all over the world from China to Moldova and from Argentina to Kazakhstan have been presented the future plans of the EBO WWN and discussed the goals and challenges of business environment improvement for European companies outside the EU.