Մարտի 20-ին ԵԲԱ նախագահն և գործադիր տնօրենը հանդիպեցին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի հետ
Երևան, մարտի 20, 2019թ․ – Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի նախագահ Լևոն Իսրայելյանը և գործադիր տնօրեն Դիանա Սարումովան հանդիպել են ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Իգիթյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հայկ Գեւորգյանը:
ԵԲԱ նախագահն և գործադիր տնօրենը ներկայացրել են Եվրոպական բիզնես ասոցիացիայի գործունեությունն ու ծրագրերը նշելով, որ դրանք հիմնականում ուղղված են Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումների խրախուսմանը, եվրոպական բիզնեսի ընդլայնմանն ու զարգացմանը, բարենպաստ գործարար միջավայրի ձեւավորմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են բիզնես միջավայրի բարելավման հարցերը, ՀՀ-ԵՄ երկկողմ գործարար համագործակցության և ինտեգրացիայի հնարավորությունները։ Ընդգծվել է ՀՀ-ԵՄ ՀԸԳՀ-ի (Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիր) կիրառման գործընթացների  և ԵԲԱ-ի կողմից վերջերս նախաձեռնված Արտաքին Ներդրումների Պաշտպանության և Աջակցման Խորհրդի  ստեղծման կարևորությունը։
Կողմերը պատրաստակամություն հայտնեցին համագործակցելու Հայաստանում ներդրումների համար առավել գրավիչ պայմանների բարելավման նպատակով:

On March 20 EBA President and Executive Director met with the RA National Assembly Standing Committees Representatives
Yerevan, 20 March 2019 – the EBA Armenia President Mr. Levon Israyelyan and the Executive Director Ms. Diana Sarumova were received by the Deputy Chair of the RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations Mr. Hovhannes Igityan. The meeting was also attended by the RA National Assembly Standing Committee on Economic Affairs Mr. Hayk Gevorgyan.
EBA President and Executive Director presented the programmes of European Business Association, noting that EBA’s activities are mainly directed to the encouragement of the foreign investments in Armenia, the expansion and development of the European business and business environment improvement.
During the meeting the issues of business environment improvement and EU-Armenia bilateral business integration opportunities have been discussed. The importance of EU-Armenia CEPA implementation activities and the establishment of the Foreign Investment Protection and Promotion Council (FIC) has been emphasized.